Stovykla „Saulės rojus“

Šių metų liepos mėnesio 17 – 25 dienomis VŠĮ „Laiptai į viltį“ startavo vaikų vasaros poilsio ir užimtumo projektas „Keliauk, išbandyk, pažink save“. Kartu su vadovėmis ir joms talkinusiais savanoriais buvo tikrai nemenkas būrys – 45 vaikai.

Pirmoji stovyklos diena buvo pilna naujų patirčių bei intensyvių veiklų. Ryte vyko atidarymas, buvo sudainuota stovyklos daina. Sveikinimo žodžius tarė Kėdainių vicemerė Olga Urbonienė bei Kėdainių jaunimo reikalų koordinatorė Audronė Stadalnykienė. Stovyklautojams prisistatė nuostabiosios  vadovės –  VŠĮ „Laiptai į viltį“ vadovė Jolanta Paukštienė, Kėdainių  J. Paukštelio progimnazijos tikybos mokytoja Sandra Palubeckė, tautinio paveldo amatininkė Loreta Steponavičienė ir visi savanoriai. Vėliau vyko pasiskirstymas į grupes, kurios išliko per visą stovyklą. Susiformavo 4 grupės, kurių pavadinimus, emblemas, taisykles, šūkius, skiriamuosius ženklus kūrė patys vaikai su savo grupių vadovais – savanoriais. Tuomet, vaikai išrinko stovyklos pavadinimą – „Saulės rojus“, buvo sukurtos bendros taisyklės ir surengti grupių prisistatymai. Kiek vėliau visi stovyklautojai ėjo pietauti ir turėjo laiko pailsėti. Po pietų vaikai vėl susibūrė į grupeles ir kūrė bei patys vaidino konfliktines situacijas, o po to visi kartu jas nagrinėjome. Stovyklos pirmoji diena baigėsi refleksija – aptariant, kas labiausiai patiko ir kas nepatiko.

Antroji stovyklos diena prasidėjo ankstyvą rytmetį, nes dalyvių ir savanorių laukė ilga kelionė palei Nemuną, aplankant kelis piliakalnius, pilis ir galiausiai Ventės Ragą. Pirmiausia sustojome Seredžiaus miestelyje, kur stovi galingas 40m aukščio „Palemono kalnas“ su 356 laipteliais. Nuo jo atsivėrė puikus vaizdas į Nemuną. Stovyklautojai nepabūgo aukščio ir drąsiai kopė į piliakalnį. Kitas sustojimas buvo visai greta – Veliuonos miestelyje. Veliuona yra pripažinta geriausiai atspindinčia savitus Žemaitijos regiono kraštovaizdžio bruožus vietove. Aplankėme Veliuonos Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčią ir kopėme į „Pilies kalno“ piliakalnį. Ant pilies kalno skaitėme Petro Cvirkos eiles, nes Veliuona – žymaus rašytojo gimtinė. Toliau visa „delegacija“ važiavo į Raudonės pilį. Stovyklautojai tikrai nebailūs, nes jiems teko lipti į aukštą Raudonės pilies bokštą, kur atsivėrė nuostabūs Lietuvos vaizdai. Vėliau laukė ilgoka kelionė į Rambyno kalną, grupė leidosi nuo kalno stačiais laipteliais žemyn pasižiūrėti, kaip atrodo tas Lietuvos pasienis. Dalyviai buvo visai priartėję prie Kaliningrado srities sienos. Po to teko lipti vėl aukštyn. Na, o jau tuomet laukė ilgoka kelionė iki Ventės Rago. Vaikai autobuse rado veiklos – vieni bendravo, kiti dainavo, o dar kiti – ilsėjosi. Atvažiavus  Ventės ragą vaikai buvo nuvesti į ornitologijos muziejų, susipažinti su visa paukščių anatomija, gyvavimo raida. O vėliau – visi pilni smalsumo lipo į Ventės Rago švyturį! Koks gražus marių vaizdas atsivėrė! Vaikai liko užkerėti vandens didybės grožio. Iš švyturio  dalyviai lėkė pabraidyti vandenyje, pasigrožėti, pėdas palaikyti smėly… Kelionė užsibaigė kerinčiu vaizdu. Na, o tada liko ilgas kelias namo. Vaikai buvo paleisti ilsėtis su pilnomis įspūdžių emocijomis, su neįtikėtinais vaizdais akyse ir su šviesiomis mintimis galvose.

Trečiadienis, liepos 19 diena, prasidėjo vėlyvesnį rytmetį, 11 valandą. Ryte iškėlėme stovyklos vėliavą, pakabinome mūsų pačių sukurtas taisykles. Vaikai nuo pat ryto rašė laiškelius vieni kitiems ir metė juos į stovyklos pašto dėžutę. Po oficialiosios dienos dalies visi dalyviai buvo pakviesti piešti savo herojus. Po to buvo surengta darbelių paroda, išrinkti gražiausi piešiniai. Stovyklautojai po darbingos pirmos dienos pusės ėjo pietauti. Vėliau, po pietų vyko įvairių žaidimų valandėlė, vaikai lauke žaidė kvadratą ir kitus judrius žaidimus.  Šiek tiek pailsėję visi stovyklautojai, savanoriai ir vadovai ėjo į bažnyčią maldai. Po maldos vyko trečiosios stovyklos dienos refleksija.

Ketvirtadienį visi dalyviai ir visi savanoriai kartu su vadovais vyko į Josvainius. Gamtoje visi klausė kviestinio lektoriaus paskaitos apie sveiką gyvenimo būdą bei sportą. Dalyviai patys išbandė sporto pratimus, kai kurie laimėjo prizus už aktyviausią dalyvavimą. Vėliau visi turėjo galimybę papramogauti vandenyje – išsimaudyti Šušvės upėje . Tuomet stovyklautojai ėjo pietauti. Papietavę sugrįžo ir toliau leido laiką gamtoje – žaidė žaidimus, bendravo, ilsėjosi, teškenosi vandenyje.  Po pietų dalyviai sugrįžo į Kėdainius autobusu, lydimi vienos iš vadovių, na, o savanoriai ir likusios vadovės pasiliko stovyklauti toliau. Savanoriai, norėdami sutvirtinti savo komandą, įsirengė stovyklavietę, statė palapines. Vakare visi ėjo į Josvainių bažnyčią, dalyvavo Šv. Mišiose. Grįžę į stovyklavietę savanoriai susikūrė jaukų akustinės muzikos vakarą, užsikūrė laužą, kepė dešreles, bendravo. Buvo pravesti komandos formavimo žaidimai. Vakaras baigėsi jaukiu savanorių ir vadovių pasisėdėjimu prie laužo.

Penktadienio rytas savanoriams prasidėjo anksti. Visi kėlėsi iš miegų, tvarkė stovyklavietę, galvojo ir kūrė planus dienai, kai atvyks dalyviai. Šiek tiek vėliau, kai stovyklautojai atvažiavo į Josvainius visi ėjo į turistinį žygį iki “beždžionių tilto”. Dalyviai sukorė 4 kilometrus. Penktadienis pralėkė akimirksniu besiilsint gamtoje, besimaudanr ir bežaidžiant. Turistinės dienos pabaigoje vaikai išsakė savo nuomonę, kad gamtoje jiems patinka būti labiausiai.

Liepos 24 dieną, pirmadienį stovyklautojai dalyvavo rytinėje maldoje, bažnyčioje, o po to, dalyvių vėl laukė darbas savo komandose. Vadovės išdalino komandų vadovams psichologinius testus ir  užduotis, kurias jie turėjo išspręsti ir apsvarstyti. Viena užduotis buvo pavadinimu “Gelbėjimosi ratas”. Užduoties tikslas – iš 12 pateiktų žmonių su jų trumpomis charakteristikomis išrinkti 6, kuriuos gali išgelbėti, o kitus 6 palikti ant ledkalnio. Vaikams reikėjo daug ką apsvarstyti ir demokratiškai nuspręsti, ką pasiimti į valtį. Vėliau sekė kitos psichologinės užduotys: dėl ko verta gyventi, džiaugsmingos ir liūdnos gyvenimo akimirkos, gerieji būdo bruožai. Stovyklautojai taip pat rašė poemą: „Aš esu“. Diena praėjo labai greitai, nagrinėjant kiekvienos grupės užduočių atsakymus, diskutuojant ir sprendžiant įvairius iškilusius klausimus.

Štai ir priartėjo labiausiai nelaukta diena – antradienis, stovyklos uždarymas. Kaip jau tapo įprasta – diena prasidėjo rytine malda bažnyčioje. Po maldos visi sugrįžo į „Laiptai į Viltį“ patalpas žaisti paskutinių žaidimų, vykdyti paskutinių veiklų. Vaikai darė paveikslėlius iš sagučių, buvo surengta tų paveikslėlių mini paroda. Stovyklautojai žaidė įvairius žaidimus, patys vieni kitus išmokė naujų žaidimų. Visi paskutinį kartą pietavo kartu ir sugrįžę iš po pietų kiekviena komanda koliažo technika kūrė plakatus tema „Aš ir gamta“. Vėliau komandos pristatinėjo savo paskutiniuosius darbus. Po darbų pristatymo laukė oficialus stovyklos uždarymas: kiekvienas savanoris ir kiekvienas dalyvis buvo parašęs laiškelį – nuomonę apie stovyklą ir įmetęs į stovyklos pašto dėžutę, taigi buvo atidaryta pašto dėželė ir perskaitytos nuomonės, laiškai. Pasibaigus visiems aptarimams, palinkėjimams, sveikinimams ir apsikabinimams, Kėdainių Šv. Juozapo parapijos klebonas, Kėdainių dekanato dekanas Norbertas Martinkus įteikė padėkas visiems stovyklos savanoriams. Nei vienas nebuvo užmirštas. Po oficialaus uždarymo ir stovyklos vėliavos nuleidimo vyko diskoteka. Vaikai ir savanoriai linksminosi iki soties, šoko, džiaugėsi, bendravo. Diskotekai pasibaigus, visiems buvo labai liūdna išsiskirti. Bet,  yra toks posakis – neverk, kad tai pasibaigė, bet džiaukis, kad tai nutiko.

Ir aš ten buvau, vaikus prižiūrėjau ir bėdų neturėjau….      

     

This slideshow requires JavaScript.

                     

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s